5 توصیه مهم برای خرید میز کار خانگی

میز کار خانگی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که دورکاری کرده و از خانه کارهای شرکت خود را انجام می‌دهید حتماً نیاز به یک میز کار خانگی مناسب دارید. مسلماً میز آشپزخانه یا میز پذیرایی مناسب انجام کارهای طولانی مدت اداری نیست و باعث کاهش راندمان کاری شما می‌شود. پس باید به فکر خرید میز اداری برای انجام کارها در منزل باشید.

مطالبی که در این راهنما می‌خوانید:

 • پنج نکته مهم برای خرید میز کار خانگی
 • اهمیت میز کار خانگی مناسب در چیست؟
 • همه آن چیزی که باید در مورد انتخاب یک میز اداری برای کار منزل بدانید
 • انواع میز اداری برای دفتر کار در منزل
 • میز انتخابی شما بهتر است، چه شکلی داشته باشد؟
 • نظر کارشناسان ما

از کجا میز کار خانگی بخریم؟

یقیناً احساس خوشایندی است که بعد از بیدار شدن و خوردن صبحانه بدون اینکه ساعات طولانی در ترافیک صبحگاهی معطل بمانید تا به محل کار خود برسید، کار روزانه خود را در منزل آغاز کنید. اما این حس خوب ممکن است با کمبود امکانات اداری در منزل از بین برود.

میز کار خانگی

اگر فضای مناسبی برای قرار دادن رایانه، لپ تاپ و پرونده‌های خود نداشته باشید قادر به انجام کاری نخواهید بود. یقیناً هر فردی که علاقه‌مند به کار در منزل باشد به یک میز کار خانگی احتیاج دارد. خرید میز کار خانگی علاوه بر کامل کردن تجهیزات دفتر کار در منزل، باعث می‌شود تا شما در چارچوب ذهنی برای کار روتین روزانه قرار بگیرید. پس دست بکار شوید و دفتر کار خانگی خود را بچینید تا با بهره‌وری بالا وظایف خود را انجام دهید.

پنج توصیه مهم دکوچین برای خرید میز کار خانگی

این راهنمای خرید شامل اطلاعات مفیدی در رابطه با توقعاتی است که باید از یک میز کار خانگی داشت. اما اگر به دنبال راهنمایی سریع برای خرید این محصول هستید، در ادامه پنج توصیه ضروری برای خرید یک میز کار خانگی را ذکر کرده‌ایم. به این توصیه‌ها عمل کنید تا به راحتی بهترین و مناسب­ترین میز کار خانگی را برای سهولت کار روزانه بخرید.

 • محاسبه میزان فضایی که برای جا دادن میز مورد نظر نیاز است
 • بررسی مقدار فضای مورد نیاز روی میز کار
 • استفاده از میز ایستاده یا نشسته
 • بودجه خرید
 • تطابق سبک میز کار با دکوراسیون منزل

چرا میز کار خانگی مهم است؟

شاید عادی به نظر برسد، اما اغلب افراد بدون خرید تجهیزات مناسب کار در منزل، از خانه دورکاری انجام می‌دهند. یک میز برای دفتر کار خانگی فقط یک وسیله خوب به حساب نمی‌آید، بلکه یک ضرورت است! میز کار محیطی را در خانه مهیا می‌کند که مختص کار است. در نظر داشته باشید اگر روی رختخواب یا کاناپه نشسته و کار کنید، ذهن شما منحرف شده و احتمالاً به سمت تماشای تلوزیون و چرت زدنهای گاه و بیگاه خواهید رفت.

اضافه کردن یک میز کار خانگی نه تنها بهره‌وری کاری شما را بهبود می‌بخشد، بلکه فضای وسیعی برای کار در اختیار شما قرار می‌دهد. یک میز کار فضای ذخیره سازی و کشوهای کوچک و مرتب زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد که باعث مرتب بودن حین کار می‌شود، همچنین اسناد مهم کاری خود را به دلیل نداشتن فضای ذخیره سازی فایل گم نمی‌کنید.

 

حتی اگر دفتر کار ندارید، صرف داشتن یک میز اداری در منزل، فضای کاری مورد نیازتان را در اختیار شما قرار می‌دهد و به عنوان اعلانی برای اطرافیان خواهد بود که وقتی که آنجا نشسته‌اید، در حال کار کردن هستید!

میزهای کار خانگی تفاوت زیادی با میزهای کار اداری دارند. میز کار شخصی شما برای همه امور مهم استفاده می‌شود و به دلیل اینکه هیچ کسی غیر از خودتان پشت آن نخواهد نشست، می‌توانید فضای آن را با چیدمان دلخواه خود تزئین کنید، بدون نگرانی از اینکه آیا مدیر با آن مشکلی دارد یا خیر!

نکاتی که باید در انتخاب میز اداری خانگی در نظر بگیرید

قبل از اینکه به ذکر انواع میز اداری خانگی بپردازیم، لازم است در مورد عواملی صحبت کنیم که باید قبل از خرید میز اداری خانگی در نظر گرفته شوند.

اول اینکه برخلاف یک دفتر اداری، شما فقط یک میز برای کار در منزل می‌خرید. ممکن است بر خلاف یک کسب و کار بزرگ که توانایی مالی جهت خرید مبلمان اداری کامل یک شرکت را دارند، بودجه زیادی نداشته باشید، اما در این شرایط هم باید عملکرد کاری خود را برای خرید در نظر بگیرید.

دومین مورد اینکه برای خرید میز اداری خانگی که مناسب نیازهای شما باشد باید فضای کاری در اختیارتان، فضای ذخیره سازی مورد نیاز و سبک ترجیحی خود را برای خرید در نظر بگیرید. آگاهی در مورد مواردی که ذکر شد، فرآیند انتخاب و خرید را ساده‌تر می‌کند، در نتیجه شما به یک میز کار خانگی ایده‌آل دست می‌یابید که از نشستن روی آن در طول هفته راضی خواهید بود.

اندازه دفتر کار خانگی شما چقدر است؟

اندازه‌گیری دقیق باعث می‌شود خرید دقیق‌تری داشته باشید و مجبور به تعویض و عودت محصول خریداری شده نشوید. این باید رویکرد شما هنگام جستجو برای خرید هر نوع میز اداری خانگی باشد. چیدمان منزل شما تاثیر بسیار زیادی بر انتخاب مدلهای مختلف میز اداری دارد. اگر یک دفتر کار کوچک در اختیار دارید باید فضایی را که می‌خواهید میز در آن قرار بگیرد دقیق اندازه بگیرید تا مطمئن شوید مدل انتخابی شما به آسانی در آن محل، جا می­‌شود.

ابعاد یک میز کار معمولی بین یک تا دو متر در عرض و نیم متر در عمق است. ارتفاع میز می‌تواند متفاوت باشد اما عرض و عمق از اندازه‌هایی هستند که لازم است برای خرید بدانید. با دانستن عرض و عمق، می توانید به طور خاص میزی انتخاب کنید که مناسب فضای کاری شما باشد.

اگر هم فضای کاری بزرگی در اختیار دارید، باز هم اندازه‌گیری اهمیت زیادی دارد. جا گذاری صحیح میز باعث می‌شود فضایی برای حرکت در اطراف و دسترسی به مبلمان دیگر داشته باشید.

اگر فضای کاری شما کوچک است پس به یک میز اداری کوچک و یا حتی یک میز لپ‌تاپ فکر کنید. میزی که بتوان در پایان کار به راحتی آن را جمع کرد و در گوشه از اتاق قرار داد.

آیا به کشوهای اضافی نیاز دارید؟

یک میز اداری خانگی با کشوهای زیاد همیشه گزینه خوبی است، به خصوص اگر نیاز به بایگانی و سازماندهی اسناد مهم داشته باشید. این میزها زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند که امکان جای دادن فایلهای کشویی بزرگ را در اطراف محیط کار خود ندارید. با این حال، یک میز اداری خانگی با فضای ذخیره‌سازی زیاد، معمولاً بزرگتر از یک میز معمولی است و جاگیری زیاد، آنها را برای بکارگیری در دفاتر کوچک و محیطهای کار خانگی به گزینه بدی تبدیل کرده است.

باز هم مسئله فضا اینجا اهمیت خود را نشان می‌دهد پس پیشنهاد می‌کنیم یک میز کوچکتر انتخاب کنید و فایلهای کشویی را جداگانه خریده و در جای دیگری از خانه خود قرار دهید. اما یک انتخاب دیگر، میزهای دارای قفسه‌های طبقاتی هستند که در بالای خود قفسه‌هایی برای نگهداری وسایل مختلف دارند. اگر ارتفاع کافی در اختیار دارید از این میزها استفاده کنید.

بودجه خرید میز دفتر خانگی شما چقدر است؟

قیمت میزهای موجود در سایت دکوچین متفاوت هستند. مدل، شکل، جنس و لوازم جانبی با توجه به انتخاب شما، قیمت میز را تعیین می‌کنند، بنابراین اختصاص بودجه منعطف برای بهینه کردن هزینه‌ها ایده هوشمندانه‌ای است.

با توجه نکاتی که ذکر شد بهتر است بودجه خرید را خیلی کم در نظر نگیرید زیرا میز کار یک سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می‌آید و اگر حالا برای یک میز کار خانگی با کیفیت پول بیشتری پرداخت کنید مجبور نخواهید شد در آینده برای خرید دوباره و یا تعمیر میز هزینه کنید.

البته تعداد زیادی میز کار مناسب برای خرید با بودجه کم وجود دارد. در این بخش راهنمای تقریبی از آنچه باید در مورد محدوده‌ قیمتی میزهای کار خانگی بدانید، آورده‌ایم.

ویژگیهای میزهای کار خانگی بر اساس قیمت

قیمت پائین (حدود دو میلیون) قیمت متوسط (بین 4 تا 6 میلیون) قیمت بالا (بالاتر از 6 میلیون)
ساده‌ترین شکل میز قابلیت نصب قفسه‌های ذخیره‌سازی روی میز جنس چوب
برای فضای ذخیره‌سازی نیاز به خرید کشوی جداگانه دارید دارای حداقل فضا برای کشوهای متصل داشتن کشوهای متصل به میز
روکش مناسب فضای نسبتاً جادار برای روی میز داشتن فضای روی میز زیاد

چه سبکی در طراحی منزل شما استفاده شده است؟

در نهایت، این سلیقه شخصی شماست که نقش اصلی را در انتخاب نوع  میز کار  و خرید آن خواهد داشت. مجبو هم نیستید الزاماً میزی با سبک اداری بخرید! این یعنی اینکه شما می‌توانید مدل مناسبی را پیدا کنید که با دکوراسیون خانه شما منطبق باشد.

یک میز ­کار خانگی مدرن انتخابی خوبی برای کار در منزل به حساب می­‌آید، اما می­‌توانید میزهای به سبکهای مینیمالیست و سنتی نیز بخرید. انتخاب سبک درست و مناسب برای فضایتان، قطعاً روحیه کاری شما را در زمان کار روزانه ارتقاء می‌دهد.

جنس میز کار خانگی و انتخابهای شما

اگر علاقه‌ به مدلهای کلاسیک و قدیمی دارید میزهای چوبی انتخاب مناسبی به نظر می‌آیند. چوب با بیشتر عناصر زیبایی تطابق داشته و دوام زیادی دارد. البته میزهای چوبی در رده میزهای گرانقیمت قرار می‌گیرند و احتمال خط افتادن و آسیب ظاهری آنها زیاد است.

جنس فلز بادوام ترین متریال در ساخت میز به حساب می‌آید. میزهای فلزی در برابر هر نوع آلاینده‌ای مقاوم هستند، به آسانی تمیز می‌شوند و با دکوراسیون امروزی عالی به نظر می‌رسند. فقط در انتخاب میزهای فلزی دقت داشته باشید که پایه‌های آنها به خوبی ابزار خورده باشند تا موجب خراشیدن یا آسیب به کف اتاق شما نشوند.

شیک ترین متریال موجود برای ساخت میز، شیشه است! شیشه باعث کوچک به نظر رسیدن میز می‌شود و این حس را ایجاد می‌کند که فضای کمتری را اشغال کرده است. تمیز نگه داشتن آن نسبتاً آسان است و مطمئناً مد روز به حساب می‌آید، اما شکنندگی باعث شده استفاده از میز شیشه‌ای به فضاهای کاری اختصاصی محدود شود.

بهترین بخش در انتخاب یک میز اداری این است که قادرید آن را با سلیقه خودتان دکور کنید. می‌توانید هر نوع وسیله­‌ای را که مایلید به میز کار خود اضافه کرده و از آن لذت ببرید.

انواع مختلف میز کار خانگی

طیف گسترده‌ای از انواع میزها برای انتخاب وجود دارد. شما باید مزایا و معایب انواع آنها را به دقت بررسی کرده تا یک انتخاب دقیق داشته باشید. میز کار خانگی یکی از وسایل ماندگار با ارزش برای شماست و ارزش هزینه کردن را دارد.

میز کامپیوتر خانگی

بدون شک رایج ترین نوع میز کار خانگی موجود، میزهای کامپیوتر هستند، این مدل میزها به طور خاص برای قرار دادن لپ تاپ و رایانه طراحی شده‌اند. بسیاری از میزهای کامپیوتر دارای فضای ذخیره‌سازی هستند. همچنین در زیر آنها فضایی برای نگهداری کیس کامپیوتر و یک سینی ریلی به اندازه استاندارد برای قرارگیری و استفاده از کیبورد تعبیه شده است.

میز کامپیوتر خانگی

میز کامپیوتر خانگی فضای کاری مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد، یعنی فضای لازم برای قرار دادن لپتاپ و سایر وسایل را خواهید داشت. اگر فضای کمی در اختیار دارید، می‌توانید یک مدل میز کار کوچکتر پیدا کنید، اما احتمالاً فضای ذخیره‌سازی اضافی نخواهد داشت.

میز کار خانگی ایستاده

اگر علاقه‌مند به سبک کارهای مدرن‌تری هستید، احتمالاً میز ایستاده مناسب شماست. میزهای ایستاده دارای قابلیت تنظیم ارتفاع هستند یعنی می‌توانید آنها را با ارتفاع مناسب قد خود تنظیم کرده و در حین کار بایستید. استفاده از میزهای ایستاده مزایای سلامتی هم دارد که می‌توان به حفظ سلامتی ستون فقرات و گردش مناسب خون در پاها اشاره کرد. همچنین این امکان را به شما می‌دهند که در صورت خستگی، میز را تا ارتفاع صندلی پایین بیاورید. اگر بخواهید از میز‌های ایستاده برای نشسته کار کردن استفاده کنید نیاز به خرید یک صندلی اداری هم دارید.

نوع پیشرفته‌تر میزهای ایستاده با موتور الکتریکی عرضه می‌شوند به شکلی که شما می‌توانید ارتفاع آنها را با کنترل الکتریکی بالا و پائین کنید. البته قیمت این میزها بالاست و در فروشگاههای کمی عرضه می‌شوند.

میز کار دیواری

میزهای دیواری یا میزهای شناور در مقایسه با دیگر انواع میزهای موجود منحصر به فرد هستند. میزهایی که با براکت روی دیوار نصب می‌شوند، قابلیت تا شدن دارند و حداقل فضا را اشغال می‌کنند. اگر فضای مناسبی روی دیوار برای نصب میز دیواری دارید این میزها ایده‌آل برای استفاده در محیط کاری خانگی کوچک هستند.

میزهای دیواری به دلیل مجاورت با دیوار، فضای پای کمتری دارند و معمولاً از نظر ارگونومی نامناسب به حساب می‌آیند. بنابراین، خرید یک صندلی ارگونومیک در کنار میز دیواری لازم به نظر می‌رسد.

میز لپ تاپ خانگی

یک میز لپ تاپ کوچک و ساده به آسانی در فضاهای کوچک و گوشه اتاق جای می‌گیرد. اگر عمدتاً با لپ‌تاپ کار می‌کنید و بودجه زیادی هم در اختیار ندارید، این مدل میز مناسب شماست. میز کوچک لپ تاپ عمدتاً با کمدی متصل به خود ساخته می‌شود و هنگامی که با یک صندلی اداری خانگی استفاده شود محیط کاری کوچک و دنجی را فراهم می‌کند.

میزهای لپ تاپ ساده هستند و نسبت به انواع میزهای بزرگتر فضای کمتری نیاز دارند. اما اگر کارتان با کامپیوترهای بزرگ است باید به دنبال مدل میزهای بزرگتری باشید.

میز کار خانگی چرخدار

اگر مکان ثابتی برای انجام کار روزانه در اختیار ندارید و باید در پایان هر روز فضای کاری خود را به حالت اولیه برگردانید، میز کار چرخدار انتخاب مناسبی است. چرخهای این مدل میز روی هر نوع کفی حرکت کرده، اندازه جمع و جور آن‌ این امکان را به شما می‌دهد که بدون مشکل آن را در بین مبلمان دیگر قرار دهید.

در برخی از مدلها حتی فضای ذخیره‌سازی برای چاپگر و فایل‌ها هم تعبیه شده است. نکته منفی اینکه میزهای چرخدار معمولاً با در نظر گرفتن اصول ارگونومی ساخته نمی‌شوند و مانند بسیاری دیگر از انواع میز کار خانگی که ذکر کردیم، شما مجبور به خرید یک صندلی ارگونومیک به همراه آن هستید.

میز کار خانگی ارگونومیک

استفاده از میز کار خانگی ارگونومیک به همراه یک صندلی اداری ارگونومیک باعث ارتقای وضعیت سلامت بدن می‌شود. اگر صندلی ارگونومیک خود را به درستی و متناسب با حالت کمر تنظیم کنید، به آسانی قادر به کار کردن برای ساعت­های طولانی آن هم بدون هیچ گونه مشکلی خواهید بود.

همین ویژگی باعث شده میزهای ارگونومیک خانگی نسبت به سایر انواع میزها گران‌تر باشد، در حالیکه همه مدلهای آن دارای فضای ذخیره‌سازی زیر میز نیستند، اما به دلیل مزایای سلامتی، خرید میزهای ارگونومیک یک انتخاب مناسب به حساب می‌آید.

شکل میز کار خانگی

در حالی که مدل یک میز برای اطمینان از وجود فضای کافی برای کار مهم است، فکر کردن در مورد شکل میز به همان اندازه اهمیت دارد. به خصوص وقتی که صحبت از هماهنگی با چیدمان خانه­ به میان می‌آید.

به شکل و چگونگی چیدمان فضای کاری خود فکر کنید. در صورتی که فضای کوچکی در اختیار دارید احتمالاً به شکل مشخصی برای هماهنگی با سایر مبلمان منزل نیاز خواهید داشت. اما اگر فضای بیشتری در اختیار دارید، می‌توانید شکل مورد پسندتان را انتخاب نمایید.

میز اداری ال شکل

جای دادن میز دلخواه شما در اتاق کارتان شاید کمی مشکل باشد. اینجاست که میزهای کار ال شکل بهترین انتخاب هستند و در گوشه اتاق براحتی جای می‌گیرند. این مدل میزها را می‌توان برای ایجاد یک محیط کاری خصوصی در بیشتر فضاها بکار برد.

میز اداری ال شکل جای کمتری اشغال می‌کند و با فضای ذخیره‌سازی که روی میز ارائه می‌دهد امکان قرار دادن همه وسایل مهم کاری بدون نیاز به خرید فضای ذخیره سازی اضافی را میسر می‌کند. نکته آخر اینکه قیمت میزهای اداری ال شکل اغلب گرانتر از سایر میز‌هاست.

میز کار مستطیلی برای خانه

رایج ترین شکل میزهای کار موجود، میزهای مستطیلی هستند و از مزایای آنها می‌توان به کارایی و ساخت در اندازه‌‌های متفاوت اشاره کرد. این مدل میز را می‌توان در هر محیطی جای داد و عملاً هیچ نقطه ضعفی ندارد، با این شرایط بازم هم باید مطمئن شوید قبل از خرید به درستی اندازه‌گیری فضای اتاق کار خود را انجام داده‌اید.

میز کار کلیوی شکل

این مدل میز از بزرگ‌ترین و جادارترین میزهای موجود در بازار به حساب می‌آید. اگر می‌خواهید تا حد امکان فضای بیشتری برای کار داشته باشید، خرید یک میز کلیوی شکل توصیه مجموعه دکوچین به شماست.

میز کلیوی شکل، صندلی کار شما را احاطه کرده و به شما امکان دسترسی به سرتاسر میز را به طور کامل می‌دهد. بسیاری از این میزها با فضای ذخیره‌سازی متصل ساخته می‌شوند.

متاسفانه، به دلیل بزرگ بودن میزهای کلیوی شکل فقط در صورت داشتن فضای کافی می‌توانید اقدام به خرید یک میز کلیوی کنید. این نوع میز به خوبی در مجاورت دیوار قرار نگرفته و حرکت در اطراف آن ممکن است دشوار باشد.

نظر کارشناسان ما

ما در مجموعه دکوچین، با کارشناسانی مجرب و خبره همیشه بهترین محصولات موجود در بازار را به شما ارائه می‌دهیم. بسیاری از اوقات، تمرکز شما روی خرید مبلمان اداری و صندلی اداری با کیفیت است، اما به یاد داشته باشید اهمیت میزی که قرار است از آن استفاده کنید به همان اندازه است. در صورتیکه یک میز نامناسب و بی‌دوام بخرید، هزینه‌ای که بابت خرید یک صندلی راحت کرده‌اید هم به هدر می‌رود!

از کجا می‌توانم میز اداری بخرم؟

فروشندگان مبلمان اداری، چه به صورت آنلاین و چه به صورت فروشگاهی، طیف وسیعی از میزهای اداری را برای انتخاب به شما ارائه می‌دهند. در مجموعه دکوچین، ما مفتخریم که بهترین میزهای کار خانگی را با قیمتهای شگفت انگیز و گارانتی معتبر عرضه می‌کنیم. از میزهای دنج برای لپ تاپ گرفته تا مدلهای منعطفی از میزهای ایستاده، ما مجموعه خود را موظف به ارائه بهترین میزهای کار خانگی به شما کرده‌ایم.

هنگام خرید در سایت دکوچین، به بیش از صدها مدل مبلمان با قیمتهای عالی دسترسی خواهید داشت، این بدان معناست که شما قادر خواهید بود که بهترین میز کار خانگی را متناسب با بودجه خود تهیه کنید.

در فروشگاه دکوچین شما تمام مبلمان اداری مورد نیازتان را مشاهده می‌کنید. فرقی نمی‌کند که قصد خرید یک صندلی اداری نو یا تعویض و نوسازی کامل دفتر کار را داشته باشید. کارکنان ما همیشه آماده ارائه خدمات مشاوره تخصصی در رابطه با نیازهای مبلمانی شما خواهند بود.

اگر مایلید در مورد صندلیهای اداری ارگونومیک مختلفی که می‌توانند حالت ایستادن شما را بهبود دهند یا هر نوع دیگری از صندلیهای اداری که در سایت ما موجود است بیشتر بدانید، می‌توانید تمامی مشاوره‌های لازم برای خرید انواع صندلی را از کارشناسان ما دریافت کنید. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در مورد زیباسازی دفتر خود دارید، بهتر است به دیگر مقالات سایت دکوچین هم سری بزنید.

4/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *